Představení letošních závodů pro hobby i profesionální závodníky

Závodní program profesionálního i silničního pelotonu v Královéhradeckém kraje bude mít svůj letošní vrchol o měsíc později než bylo v posledních letech zvykem. Společnost HK-cyklo s.r.o. pod kterou patří tým Whirlpool Author a s ní spolupořádající HSK cycling team pro letošní rok opět rozšířila svůj záběr a mimo tradičního silničního kritéria a amatérského hobby maratonu připravila i etapový závod kategorie Elite zařazený do 2. kategorie UCI Europe Tour.

ELKOV 50. Velká cena města Hradec Králové

Ve čtvrtek 10. září proběhne na tradičním místě, kterým je Ulrichovo náměstí v Hradci Králové, jubilejní 50. ročník městského kritéria. V letošním roce se začne závodit již v poledne, kdy bude připraveno závodní odpoledne pro žáky základních škol Hradce Králové se soutěží o cyklisticky nejzdatnější školu v Hradci Králové. Poté budou následovat obvyklé bloky kadetů a juniorů, kde v loňském roce zvítězil Jan Kovář, který nyní již hájí barvy týmu Whirlpool Author. Novinkou mezi závody bude klání handicapovaných sportovců, čímž se závodní program rozšíří opravdu pro všechny skupiny sportovců. Aktivní cyklisté nebudou ochuzení ani o oblíbený závod amatérů, kdy si zdarma mohou zazávodit o hodnotné ceny. Vrcholem zůstane závod kategorie Elite, UCI kritérium, které se jede jako jediné od Německa na východ a které bude nepsaným prologem pro následujcící závod East Bohemia Tour 2.2

East Bohemia Tour 

Po třech úspěšných ročnících jednorázových závodů Grand Prix Královéhradeckého kraje  určeného kategorii Elite se závod pojede pod novým názvem East Bohemia Tour UCI 2.2 a rozroste se do tří dní. V pátek 11. 9. zahájí peloton závod na rovinatých okruzích u Třebechovic pod Orebem. Druhý závodní den pak nabídne již náročnější profil s cílem v Hořicích, kdy závěr etapy obstarají okruhy známé z mistrovství ČR nebo závodů Českého poháru. Vítěz East Bohemia Tour pak vzejde z poslední etapy, kterou bude již známá trasa Grand Prix Královéhradeckého kraje se startem i cílem v Opočně pod Orlickými horami. 

Startovní listina závodu je již prakticky uzavřena a na startu bude opět možné vidět týmy z celé Evropy. Pro mnohé z nich bude tento závod přípravou na nadcházející Mistrovství světa v americkém Richmondu, čemuž odpovídal i zájem více než 60 celků z celého světa. 

Grand Prix královéhradeckého kraje - hobby maraton

O svůj závodní program však nepřijdou ani amatérští hobby cyklisté. V neděli 13. září se jejich peloton vydává již po čtvrté do závodu Grand Prix Královéhradeckého kraje, který je během 108 km provede tím nejlepším z Orlických hor a jejich podhúří. Amatérský závod bude mít i v letošním roce profesionální zajištění v podobě doprovodu Policie ČR i DC Moto Teamu na trati . 

Na tento závod je možné se přihlásit již nyní na webu www.ebtour.cz, kde za cenu 420 Kč získá každý závodník startovné, plný závodní servis s tím co němu patří, pitný režim zajištěný společností Enervit, ale i exkluzivní tričko. Po závodě pak bude možné shlédnout dojezd poslední etapy profesionálů v závodě East Bohemia Tour.

 

Více informací najdete na www.ebtour.cz

 

HK-cyklo s.r.o.

K Rybníku 178
500 11 Hradec Kralove
Czech Republic
IČO: 64826741
zidik.m@icloud.com